Medlemmars resultat 2024

Bengt Irenius – Best Wishes Convincing El Dorado ”Zigge”

20240615
Färjestaden
Nosework TSM1 100p 0fel Diplom
20240602
Lenhovda
Nosework TSM 1 50p 5fel
20240601
Mönsterås
Nosework TSM 1 50p 6fel
20240505
Linköpings BK
Nosework TSM 1 75p 2fel
20240421
Oskarshamn
Nosework TSM 1 100p 0fel Diplom
20240420
Oskarshamn
Nosework TEM 1 (inomhus) 75p 2fel
20240406
Motala
Nosework TSM 75p 6fel

Emma Carlsson – Meringa´s Minas Tirith ”Mint”

20240606
Saxnäs BK
Rally Nybörjare A 88p Kvalificerande
Rally Nybörjare B 89p Kvalificerande
20240511
Rödeby BK
Lydnad Startklass 156,5p 2:a pris
20240309
Värnamo BK
Lydnad Startklass A 154,5p 2:a pris
Lydnad Startklass B 126,5p 2:a pris

Emma Carlsson – Vickulas ”Wissla”

20240606
Saxnäs BK
Rally Mästare B 59p

Ylva Hävermark – Türingen´s ”Lyra”

20240602
Mönsterås BHK
Lydnad Klass1 291,5p 1:a pris
20240505
Mönsterås BHK
Bruks spår Lägre klass 521p Uppflyttad
20240210
Kalmar BK -Guldhunden
Lydnad Klass 1 286p 1:a pris

Martina Fransson – Skogsdimmans Miraculous Ladybug ”Elda”
20240602
Mönsterås BHK
Lydnad Startklass 180,5p 1:a pris
20240211
Kalmar BK -Guldhunden
Lydnad Startklass 175,5p 1:a pris

Martina Fransson – Aktiviva´s Bluebelle Of Izar ”Ellie”

20240602
Mönsterås BHK
Lydnad Klass 3 227p 2:a pris
20240428
Växjö BK Distriktsmästerskap
Bruks spår Elitklass 545p certpoäng
20240421
Jönköpings BK
Bruks spår Elitklass 503p godkänd
20240414
Mönsterås BHK
Bruks spår Elitklass 581,5p CERT
20240210
Kalmar BK -Guldhunden
Lydnad Klass 3 191,5p 0:pris

Martina Fransson – Skogsdimmans Little Ferret ”Tea”

20240602
Mönsterås BHK
Lydnad Klass3 223,5p 3:e pris
20240210
Kalmar BK -Guldhunden
Lydnad Klass 3 259,5p 1:a pris

Anna Dahl – Havslätts Vidsynte Valentin ”Alfons”
20240602
Mönsterås BHK
Lydnad Startklass 135p 3:e pris

Lena Hemmingsson – Aberlours Speed Of Light ”Vilja” 

20240602
Mönsterås BHK
Lydnad Klass 1 115,5p 0:pris
20240413
Nybro BK
Lydnad Startklass A 128,5p 3:e pris
Lydnad Startklass B 160,5p 1:a pris
20240211
Kalmar BK -Guldhunden
Lydnad Startklass 125,5p 3:e pris

Britt Svensson – Andvingens Härliga ”Hedda”
20240601
Mönsterås
Nosework TSM 1 100p 0fel Diplom

Peter Jarvisson – Andvingens Stilfulla ”Ace” 

20240601
Mönsterås
Nosework TSM 1 100p 1fel Diplom
20240421
Oskarshamn
Nosework TSM 1 75p 3fel
20240420
Oskarshamn
Nosework TEM 1 (inomhus) 75p 2fel

Britt-Marie Eliasson – Champex´s ”Harry” Boy

20240601
Mönsterås
Nosework TSM 1 100p 3fel Diplom
20240413
Mönsterås
Nosework Doftprov Lagerblad Godkänd

Ann-Marie Ternström – Sjustjärnans XXVII ”Eros”

20240601
Mönsterås
Nosework TSM 1 75p 1fel
20240413
Mönsterås
Nosework Doftprov Lagerblad Godkänd

Kerstin Eriksson – Andvingens Fartiga ”Freja”
20240601
Mönsterås
Nosework TSM 1 75p 2fel
20240413
Mönsterås
Nosework Doftprov Eukalyptus Godkänd

Marianne Andersson – Ninihills Black Firebird ”Chevy”

20240601
Mönsterås
Nosework TSM 1 75p 2fel
20240505
Linköpings BK
Nosework TSM 1 75p 2fel
20240421
Oskarshamn
Nosework TSM 1 100p 1 fel Diplom

Camilla Ekström – Stjärnspirans Reva ”Tindra”

20240601
Mönsterås
Nosework TSM 1 50p 2fel
20240526
Höör
Nosework TEM 1 (inomhus) 100p 0 fel Diplom
20240421
Oskarshamn
Nosework TSM 1 100p 0 fel Diplom
20240420
Oskarshamn
Nosework TEM 1 (inomhus) 100p 0fel Diplom
20240407
Bankeryd
Nosework TEM 1 (utomhus) 75p 0fel
20240105
Rottne
Nosework Doftprov Lagerblad Godkänd

Fredrica Thunberg – Jippikajejs Exklusiva ”Sivan”

20240526
Höör
Nosework TEM 1 (inomhus) 100p 0fel Diplom
20240420
Oskarshamn
Nosework TEM 1 (inomhus) 100p 0fel Diplom

Sara Ek – Sjöliden´s Albus Dumbledore ”Aston” 20240525
Mönsterås BHK
Agility Hoppklass 1 5 fel 4/12
Agility Hoppklass 1 5 fel 4/11
20240512
Tranås BK
Agility Hoppklass 1 0 fel 4/16
Agility Hoppklass 1 0 fel 1/14 Pinne
20240427
Karlskrona BK
Agility Hoppklass 1 5 fel 4/5
Agility Hoppklass 1 0 fel 1/5 Pinne

Ewa Klase – Sundew`s La Bohême ”Nikkie” 

20240525
Motala
Nosework TSM 2 75p 2 fel
20240517
Vara
Nosework TEM 1 (behållare) 100p 0 fel Diplom
20240504
Kyrkhult
Nosework TEM 1 (fordon) 100p 0fel Diplom
20240420
Oskarshamn
Nosework TEM 1 (inomhus) 100p 0fel Diplom
20240331
Kristianstad
Nosework TEM 1 (behållare) 100p 0fel Diplom

Ulrica Fredriksson – Sweet Licorice Alya ”Tassa”

20240505
Mönsterås BHK
Bruks spår Högre klass 476,75p Godkänd

Lotta Jarvisson – ”Sigge” 

20240420
Oskarshamn
Nosework TEM 1 (inomhus) 100p 1fel Diplom

Sandra Johansson -Haugs Andar Mr ”Hoffa” 

20240413
Nybro BK
Lydnad Klass 1 A 239,5 2:a pris
Lydnad Klass 1 B 279p 1:a pris -LD1
20240210
Kalmar BK -Guldhunden
Lydnad Klass 1 216p 3:e pris

Kerstin Eriksson – Andvingens Härliga ”Hedda”
20240413
Mönsterås
Nosework Doftprov Eukalyptus Godkänd

Suss Funesjö – Peak´nStuff Flashlight ”Sookie”
Martina Fransson -Lyckostigens Kaxiga Kalla ”Ebba”
Hugo Eriksson -Betty Bops Lizzy ”Vixen” 
Suss Funesjö – ”Sami”
Mats Gunnarsson – Digby Tollers ”Jack” Pyke 
Eva Hansson – Tapto’s Sweet And ”Spicy”
Malin Nordström -Ljuvliga Starka Framtidstro ” Starke”
Bibbi Reffel – Mannos ”Unnih”

Ebba Kjellberg – Coltris Starry Night ”Diva”

Linda Alexandersson – La Sirenita´s ”Ighy”

Ann-Sofie Neumark – Tornado ”Atlas”