Medlemmars resultat

2017-06-06, Växjö

Mönsterås Brukshundklubb har många som är ute och tävlar för klubben i olika former. Här kommer årets resultat från dem

Ylva Hävermark med Argus

Ylva Hävermark med Argus

Ylva Hävermark med Türingens Argus
2017-02-25, Kalmar BK
Lydnad klass 3, 261 p. 1:a pris
2017-04-29, Kalmar BK
Sph Elit, 537 p. Cert, SE SPCH
2017-05-28, Näddjö BK
Sph Elit, 528,25 p. Certpoäng

 

 

Maria Sjögren med Spetspatrullens Ihana Mika

2017-02-11 Linköping
Agility Hopp 2, 0 fel, tid 34,81 s. Uppflyttad
2017-02-11 Linköping
Agility 2, 0 fel, tid 40,52 s.
2017-04-22, Trelleborg
Agility Hopp 2, 0 fel, tid 35,86, pinne 4
2017-04-22, Trelleborg
Agility 2, 0 fel, tid 48,19 s. Uppflyttad Agility 3
2017-04-30, Tranås
Agility Hopp 2, 0 fel, tid 35,58 s. pinne 5, AgHDll
2017-05-14, Hässleholm BK
Agility 2, 0 fel, 42,51 s. pinne
2017-05-26, Forsakars BK
Agility 2, 0 fel, 52,11 s. 5:e pinnen AgDll
2017-07-08 Saxnäs
Agility Hopp 3, 0 fel, 45,63 s. 1:a sm-pinne
2017-07-29, Nybro lag
1:a Agility med lag MM & Co, 1 SM-pinne

Maria Sjögren med Jason Du Grand Bestiolan
2017-02-11, Linköping
Agility 2, 0 fel, tid 44,60 s.
2017-04-22, Trelleborg
Agility Hopp 2, 0 fel, tid 34,02, Uppflyttad Hopp 3
2017-04-22, Trelleborg
Agility 2, 0 fel, tid 46,58 s. Uppflyttad Agility 3
2017-05-14, Hässleholm
Agility Hopp 2, 0 fel, 33,98 s. 4:e pinnen
2017-05-26, Forsakars BK
Agility 2, 5 fel, 51,02 s.
2017-06-03, Hässleholm
Agility 2, 0 fel, 48,81 s. 4:e pinnen
2017-06-03, Hässleholm
Agility Hoppklass 2, 0 fel, 40,60 s. 5:e pinnen, AgHDll
2017-07-29, Nybro, lag
2:a hopp med lag Medium Raw samt 3:a i hopp

 

Martina Fransson med Kiwi

Martina Fransson med Kiwi

Martina Fransson med Korpklon’s Fennek

 

 

 

 

 

 

Emma_Wissla2

Emma Carlsson med Wissla

Emma Carlsson med Vickulas Wissla
2017-03-26 Saxnäs BK
Sph Hkl, 470,25 p. Godkänd.

 

 

 

 

 

Britt Svensson med Rasmus

Britt Svensson med Rasmus

Britt Svensson med Joe’s Rasmus På Luffen
21 maj, Mönsterås BHK
Spår Lägre klass, 483,75 p. Uppflyttad

 

 

 

 

Ida Johansson med Äventyrs Great Surprise Grace
1 maj, Smålandsstenar BK
Agility Hkl 1, 0 fel, 38,41 s. pinne
1 maj, Smålandsstenar BK
Agility Hkl 1, 0 fel, 36,41 s. pinne
14 maj, Söderköpings BK
Agility Hkl1, 0 fel, 26,69 s. pinne
2017-06-03, Hässleholm
Agility 1, 0 fel, 39,47 s. pinne
2017-06-03, Hässleholm
Agility Hoppklass 1, 0 fel, 36,02 s. pinne
2017-06-06, Växjö
Agility 1, 0 fel, 36,87 s. pinne
2017-06-17, Ronneby
Agility Hoppklass 1, 0 fel, 34,02 s. pinne
2017-06-17, Ronneby
Agility Hoppklass 1, 0 fel, 28,08 s. pinne
2017-07-07   Saxnäs BK
Agility, pinne
2017-07-23   Västerviks BK
Agility, pinne
2017-08-07 Saxnäs BK
0 fel, 39,07 s. pinne
2017-08-07 Saxnäs BK
0 fel, s. pinne

Ebba Kjellberg med Ettra
1 maj Smålandsstenar BK
Agility Hkl 1, 0 fel, 3285 s. pinne
1 maj, Smålandsstenar BK
Agility Hkl 1, 0 fel, 31,53 s. pinne


Ebba Kjellberg med Csolo

Ebba Kjellberg med Csolo

Ebba Kjellberg med Kogaråsen’s Csolo


Ellinor Hedman med Freja

Ellinor Hedman med Freja

Ellinor Hedman med Qbaz Freja
21 maj, Mönsterås BHK
Spår Lägre klass, 452 p. Uppflyttad

 

 

 

 

 

Louise Hellgren med Frostflake’s Pimpento Arrak
2017-05-14, Söderköping
Agility 1, 0 fel, 44,52 s. Pinne

Sara Ek med Nostryffelns Kamillo
2017-05-01, Smålandsstenar
Agility 1, 0 fel, 52,28 s. pinne


Karl-Emil Alp med Izor

Karl-Emil Alp med Izor

Karl-Emil Alp med Evallens Black & Tan Izor

 

 

 


Kerstin Eriksson medHedda

Kerstin Eriksson med Hedda

Kerstin Eriksson med Andvingens Härliga Hedda


Eva_Yllen

Eva Hansson med Yllen

Eva Hansson med Rottrobis Yllen

 

 

 

 

 

 

Carina Gottfridsson med Sessan

Carina Gottfridsson med Sessan

Carina Gottfridsson med Space Dior

 

 

 

 


Maria Sjögren med Japp

Maria Sjögren med Japp

Maria Sjögren med Champex’s Golden Night
2017-05-28, Forsakars BK
Agility Hopp 3, 0 fel, 37,04 s. SM-pinne
2017-05-28, Forsakars BK
Agility Hopp 3, 0 fel, 36,46 s. SM-pinne
2017-07-08 Saxnäs
Agility 3, 0 fel, 45,26 s. 1:a sm-pinne
2017-07-08 Saxnäs
Agility Hopp 3, 0 fel, 45,63 s. 3:e sm-pinne
2017-07-08 Saxnäs
Agility Hopp 3, 0 fel, 41,58 s. 4:e sm-pinne
2017-07-29, Nybro, lag
1:a Agility med lag MM & Co, 1 SM-pinne
2017-08-08, Kinnared
Agility 3, 0 fel, 41,48 s. 2:a sm-pinne


Martina Fransson med Ebba

Martina Fransson med Ebba

Martina Fransson med Lyckostigen’s Kaxiga Kalla

 

 

 

 

 

Suss Funesjö med Peak’nstuff Flashlight

Martina Fransson med Nippa

Martina Fransson med Nippa

Martina Fransson med Tolsebodas Nippa


 

Märta Johansson med Kifa

Märta Johansson med Kifa

Märta Johansson med Kifa


Sara Blomqvist med Tulle

Sara Blomqvist med Tulle

Sara Blomqvist med Deminas Xahra

 

 

 

 

 

Peter Jarvisson med Sigge
8 april, Oskarshamns BK
Lydnad startklass, 161 p. Uppflyttningsresultat
16 april, Åseda-Lenhovda BHK
Rallylydnad fortsättningsklass, 84 p. kvalpoäng
1 maj, Nybro BK
Lydnad startklass, 129 p. Godkänd
14 maj, Saxnäs BHK
Lydnad startklass, 150,5 p, Godkänd

Ann-Charlotte Berg med Wilmris Enjoy Me


Stefan_Dobrina

Stefan Larsson med Dobrina

Stefan Larsson med Romashka’s Dobrina-Dee

 

 

 

 

 

 

Louise Hellgren med South Streem’s Devine Butterfly
2017-05-28, Nybro
Agility Hopp 2, 0 fel, 44,69 s.
2017-07-15 Eriksöre
Rallylydnad Nybörjarkl, 77 p. kvalp.
2017-07-15 Eriksöre
Rallylydnad Nybörjarkl, 87 p. kvalp.


Sara Ek med Gillenias Udo Umberto Unico Uno